2017. november 15., szerda

Növényi eredetű hajápolók

Írnék pár szót a növényi eredetű hajápolókról, amiket kipróbáltam (itt most nem olajokra gondolok).

Az egyik egy gyógytea keverék, amivel vagy öblíteni szoktam, vagy pedig a sampont keverem hozzá. Kétféle gyógynövényből áll: csalántea illetve szenna levél. Körülbelül egyenlő arányban használom mindkettőt, leforrázom és  állni hagyom, a sampont pedig már az elején bele szoktam keverni, nem csak a mosáskor adom hozzá. Igazából nem tapasztaltam különösebb változást, viszont valamiért a lelkemnek jó, hogy teába teszem a sampont.

A második növény a cassia. Fent már említettem a szennát, elvileg a két növény egy és ugyanaz. Az én sötét hajamnak "csupán" fényt és csillogást kölcsönöz, a világosabb hajat elvileg lehet vele színezni is. Márciusban használtam először, 250 grammot rendeltem és 7 pakolásra volt elég. Havi egy pakolást csináltam, szóval ez több mint fél év. Általában vízzel kevertem ki a cassiát és adtam hozzá némi olajat is (kókusz, vagy olíva, esetleg a ricinusos hajpakolás-keverék). Az én hajam nagyon szerette, több embernél olvastam, hogy kiszárította a haját a pakolás, nekem egyszer volt csak ilyen jellegű problémám, de az első mosás után már nem maradt száraz érzés, csak fényes, ragyogó haj, amire dicséreteket is kaptam és kolléganőmet is  inspiráltam a cassia kipróbálásában ^-^. Egyébként a legutolsó pakoláshoz, ami a hétvégén volt, porrá őrölt szennalevelet adtam fel-fele arányban és ugyanazt a hatást hozta, mint a bolti cassia (az enyém kicsit darabosabbra sikerült, a mozsárral ennyire futotta ^-^). Az az elméletem, hogy ezt sem szabad nagyon sokáig fent hagyni, mint ahogy a ricinust sem, mert akkor az ápolóhatás átléphet szárítóba.

A harmadik növény, amiről írok, a henna. Eddig egyszer hennáztam, de nem bántam meg, mivel imádom a vörös hajat. A hennát tehéntejjel és céklalével kevertem ki és így valóban nem  szárította ki a hajamat. Első kísérletként nem hagytam fenn olyan sokáig, csupán kb. másfél óra lehetett, legközelebb szeretném ezt megduplázni.Így is látványos lett az eredmény, már kíváncsian várom a következő alkalmat decemberben, nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen színe lesz a hajamnak,ha tovább hagyom fent. Első pár napban egyébként világosabb volt a hajam, aztán besötétedett az oxidációs folyamat miatt.

Ezek a hennázás utáni napon készültek:





Ez pedig novemberben, pár héttel hennázás után:



Igaz, a fényviszonyok kicsit másabbak, de valamennyire látszik azért, hogy besötétedett a hajszínem.

2017. november 7., kedd

2017

Itt van az utolsó adag képek ideje, vagyis 2017.

2017. január



2017. február



2017. március

Itt több kép is készült, mivel ekkor volt az egyik nagyobb vágás. Sokkal egységesebbek, dúsabbak lettek a végek.





2017. április




2017. május



2017. június




2017. július

Itt is vágtunk, ekkor lett frufrum.







2017. augusztus



2017. szeptember




2017. október

Itt csak egy kisebb vágás volt.





2017. november

Erről ugye már volt kép.




Egyelőre ennyi, még a december hátra van ugyebár.

2017. november 6., hétfő

2016

Ma a 2016-os képeket hoztam.

2016. január

Itt nem volt összehasonlítás a decemberrel, mivel elmentem fodrászhoz december végén.


2016. február



2016. március




2016. április




2016. május



2016. június

Az esküvő, illetve a nászút miatt a hónapban elmaradt a fotózás (3-án volt az esküvő és rögtön utána mentünk is egy kb. 2 hetes nászútra motorral ^-^). Helyette pár esküvői hajas fotó ^-^. Az első után még meg volt fésülgetve szépen azért, itt kicsit össze-vissza állt, de látszik a formája ^-^:




2016. július



2016. augusztus



2016.szeptember



2016. október



2016. november



2016. december



Hát, ennyi volt 2016 ^-^. Jól látható, hogy csak egy komolyabb vágás volt januárban, a többi csak ilyen fél, nagyon maximum egy centis lecsippentés a végekből.
Legközelebb hozom a képeket 2017-ből és utána írok egy-két újonnan kipróbált hajas termékről.